Нютаймери по нашите географски ширини

Същия цвят Чаленджър, пак от ВТ, но видимо друга бройка и версия, бе преди 2 седмици на Св. Влас на Марината.

AMER-CALI-MARINATA029bbe2951dafe8b.jpeg


Ушанките там присъстващи, на колите от БГ.Мустанг Групата по Фейса събрани видимо доста им се радват, че даже и клипче направили.

https://www.youtube.com/watch?v=s0HuQz6F2nA

А тоя късен на производство /от 2011 год. някъде/ Кроун Вик, нов внос, дойде тия дни в Кобра-2 сервиза в Делта Хил, за смяна на консумативи.

KOBRA2SERVIZ-FORDKROUNVIK-SEPT2024-1b83c593f53a25a3d.jpeg
 
USfan said:
Същия цвят Чаленджър, пак от ВТ, но видимо друга бройка и версия, бе преди 2 седмици на Св. Влас на Марината.

Последните няколко години рязко се увеличи ппулацията на съвременни американски мъсъли  :D Естествено говорим за различни по мощност вариации на Мустанг, Челинджър и Камаро. Аз лично го намирам за хубаво  8))

Ето още един мощен Додж, но в SUV вариант.

Велико Търново

 
Ето и две Софийски кончета.

Този сребристия от 4-та Ген, в късното лято и сега есента, го снимат всеки ден по Бояна Киноцентъра.
Декора зад него е целия от стиропор и шперплат предполагаемо, пунтира нещо като Линкълн Мемориал или мини Капитолий.

AMER-STANG-BOYNAef4f9bf8b9a17dc6.jpeg


AMER-STANG-SIN4e625dfab939580a.jpeg
 
Данчо, Мондеото с 3 литра мотора горе е много готско, и всъщност у нас като седан е доста по-рядко, от спрямо СТ220 комбитата , което са по-разпространени, доколкото въобще се виждат СТ220 на живо.
Същото беше едно време, допреди 8-10 години, и с Пасата с ДубълВе-8 мотор, от който внасяха на старо повече бройки комби версии от Италия и СН, отколкото седани.

dan4oteto said:
Спортната версия R на малкия хеч C30

На тоя малкия С30 най-големия мотор дето слагат, е същия 5 цил. 2.4-2.5 литра, като от купето С70 на баща ми, ама има и Р-пакети дето само са оптични, а вътре са с някакъв гаден Форд 4 цил. 1.6 литра дизел.
Така както си го снимал този С30 отзад вляво, не се вижда имал ли и отделен десен ауспух, но пък разпологжението на котешкште очи говори това да е само аптика пакета-Р, иил някакъв правен от по-добър афтърмаркет производител пакет, приличащ на Р-пакет.

https://www.mobile.bg/obiava-11668421628165009-volvo-c30-1-6-d-r-design

А и тоя дизеляк е уж Р-дизайн, а е баш с предната маска и броня кято снимания от теб.
Така че спортността на тия е по-скоро е само оптическя пакет и джантите.

https://www.mobile.bg/obiava-11725451172728896-volvo-c30-1-6d-r-design

Иначе оригиналния 5 цил Р модел Т-5 се познава по двата раздалечени ауспуха най вече, и при първия С30 лифт при него не са боядисани престилките, черно-сиви са.

https://www.ultimatespecs.com/bg/car-specs/Volvo/9747/Volvo-C30-R-Design-T5.html
 
USfan said:
Данчо, Мондеото с 3 литра мотора горе е много готско, и всъщност у нас като седан е доста по-рядко, от спрямо СТ220 комбитата , което са по-разпространени, доколкото въобще се виждат СТ220 на живо.
Същото беше едно време, допреди 8-10 години, и с Пасата с ДубълВе-8 мотор, от който внасяха на старо повече бройки комби версии от Италия и СН, отколкото седани.

До преди 5-6 години и на мен ми правеше впечатление, че класическият българин най-много се радва на комби ... дизел задължително, който да се чипоса. Явно покрай тази бг тенденция тук таме някой внася и някоя от по-спортните бензинови версии на народните марки  ::) За справка, аз никога не съм притежеавал кола с повече от 2 врати ... дори и най най първата ми, която беше едно Берлинго от най-ранните  :):))
Между другото, за Мондеото ST не знаех, а за Пасата W8 наистина е така  :)

USfan said:
На тоя малкия С30 най-големия мотор дето слагат, е същия 5 цил. 2.4-2.5 литра, като от купето С70 на баща ми, ама има и Р-пакети дето само са оптични, а вътре са с някакъв гаден Форд 4 цил. 1.6 литра дизел.
Така както си го снимал този С30 отзад вляво, не се вижда имал ли и отделен десен ауспух, но пък разпологжението на котешкште очи говори това да е само аптика пакета-Р, иил някакъв правен от по-добър афтърмаркет производител пакет, приличащ на Р-пакет.

Наистина не се сещам дали е с два ауспуха, но ми направиха впечатление вентилираните предни дискове и това закачливо лого на калника, което традиционно слагат на истинските бегачки ... Не, че не може всеки да си го лепне, но в комбинацията с дисковете ме впечатли, а и самата кола като малък хеч и в тази си цветова комбинация е доста красива.