Ретро Колите в България - Снимки

Пускам снимки на една новодошла в България красавица- Порше 930 от 1981. Колата е в абсолютно оригинален вид, на малък пробег ( под 100 000 км )



 
  • Like
Reactions: Viko
Сашо, браво, значи си намерил хубав Г-модел за снимките на филма оня ден.  :)

А ето още ретраци от тия седмици от БГ.
Специално морскозеления 560 СЕК и блатно /не британско, хах/ зеления ранен пред-лифтов ХЖ-С купе, както и други коли, а снимани на ретропохода Ромбус, преди няколко дни.
Други тук виждащи се коли, основно Аудита и Фолцове, са от Парада на Спасовден.

NEMSKA--REKORD-A-KUPE-VARNA-105496f43ff05260b.jpeg

NEMSKA--REKORD-A-KUPE-VARNA-238bd8eb91d30869d.jpeg

NEMSKA-560-SEK-POKOD-ROMBUSb3b49115a5021bfa.jpeg

NEMSKA-KEFER-KABRIO-PLOVDIVfb10928b38bf168e.jpeg

NEMSKA-KZS-KUPE--ROMBUSa55cb967672a0a8b.jpeg

NEMSKA-KZS-KUPE--ROMBUS-MOTOR30d3cc1a3c333c44.jpeg

NEMSKA-KZS-KUPE--ROMBUS-SALON6215382978ec7bc7.jpeg

NEMSKA-YNGAIMER-SRESA5f4b34f3729579bd.jpeg

NEMSKI-ROMBUS-1c24959a463fa7dc3.jpeg

NEMSKI-ROMBUS-252aaea09078c4afc.jpeg

NEMSKI-ROMBUS-334751a3cecfe6792.jpeg

NEMSKI-ROMBUS-442d73b49e13d9228.jpeg

NEMSKI-ROMBUS-5259c61fa0524422b.jpeg

NEMSKI-ROMBUS-66d18c92ace43869a.jpeg

NEMSKI-ROMBUS-75da61c9e352d741f.jpeg

NEMSKI-ROMBUS-83ded1e14c65b6f18.jpeg

ANGL-KZf62115192811a250.jpeg


NEMSKA--80-KUPE-16V--SFcbdcf959f1350332.jpeg

NEMSKA-AUDI-V2-KUPE9e9685c8554bb97e.jpeg

NEMSKA-BUS-T1-VLADO-TOPALOVa966e5df816e5ab4.jpeg

NEMSKA-BUS-T1-VLADO-TOPALOV-27ea99e98cab1a557.jpeg

NEMSKA-GOLF-1-KABRIO092cdae38f982f23.jpeg

NEMSKA-GOLF-1-KABRIO-2062e56e18a9d0561.jpeg
 
Една прясно пристигнала англичанка. Колата е с проблем в мотора - загаснал е и след това не е могъл да запали ( тук в България ) като съмненията са проблем в бензиновата помпа и цялостна реставрация. Може би ще се продава. Идва от Америка .








[url=https://classiccar-bg.com/image/3VLHf]
 
Ако беше с този 4-литровия мотор, но куплиран с ръчни, а не с автомата, щеше да е доста редичък 6 цил. ХЖ-С.

А така в тоя вид, колко ще му искат...
Предполагам има платено мито и ДДС...
 
Здравей Люси :)
Нямаше го човека, но другата седмица ще мина пак и ще попитам ако собственика е на линия и ще пиша . Мисля че е платено мито и ДДС, остава май само технотест/декра

USfan said:
Ако беше с този 4-литровия мотор, но куплиран с ръчни, а не с автомата, щеше да е доста редичък 6 цил. ХЖ-С.

А така в тоя вид, колко ще му искат...
Предполагам има платено мито и ДДС...
 
USfan said:
Ако беше с този 4-литровия мотор, но куплиран с ръчни, а не с автомата, щеше да е доста редичък 6 цил. ХЖ-С. ..
Предполагам има платено мито и ДДС...
Рядък, но куц >:D
Сашо, този трябва да е с многоточков инжекцион "Лукас"( освен ака не е пипан или страшно стар с 4 карбуратора тип "Стромберг") прави се........
 
carlito said:
Здравей Люси :)
Нямаше го човека, но другата седмица ще мина пак и ще попитам ако собственика е на линия и ще пиша . Мисля че е платено мито и ДДС, остава май само технотест/декра

драсни и на мен една цена :)
 
Механджията said:
драсни и на мен една цена :)
Разбира се, ще я пиша тук в коментар. Само телефон ще давам на собственика на съобщение :)
 
USfan said:
Ако беше с този 4-литровия мотор, но куплиран с ръчни, а не с автомата, щеше да е доста редичък 6 цил. ХЖ-С.

А така в тоя вид, колко ще му искат...
Предполагам има платено мито и ДДС...
Цената на колата,която се иска е 14800 лв . Собственика каза, че това е крайна цена. Платено е мито и ДДС и се продава с фактура.
Колата е 1993 г, V6 4.0 литра. Каза, че колата е с някакъв фабричен имобилайзер,който може би дава яд, но не знае как да го изключи. При интерес мога да направя връзка със собственика. 
 
А, благодаря, умерена цена за късен ХЖ-С кабрио, стига да може поне мотора да тръгне де.

Та, даже и да не пали, ще е хубаво, поне от моя гледна точка, при сериозен интерес от такива като нас кандидати, собственика да няма против да и се мери компресията /аз си имам нов компресомер/, че пясъка в накои части на САЩ, не е много слаб като присъствие.
 
USfan said:
А, благодаря, умерена цена за късен ХЖ-С кабрио, стига да може поне мотора да тръгне де.

Та, даже и да не пали, ще е хубаво, поне от моя гледна точка, при сериозен интерес от такива като нас кандидати, собственика да няма против да и се мери компресията /аз си имам нов компресомер/, че пясъка в накои части на САЩ, не е много слаб като присъствие.
Люси,
стига да имаш реален интерес - няма никакъв проблем, но първо да се види от какво не ще да запали, защото и работила ( в България ) :)
 
Един Понтон от 58-ма година във Варна. Дойде за профилактика и най-вече карбуратори при един от доаените на елконаджиите във Варна, който се занимава и с карбуратори. Не знам дали този Понтон не е бивша (или настояща) кола на Бижуто.
IMG_20240902_1134242647cf44e14267d4.jpeg

IMG_20240902_113304334e225376edfe6e.jpeg

IMG_20240902_113239c9e4c83b1462ce3a.jpeg

IMG_20240902_113149170846227d176a15.jpeg

IMG_20240902_113111c0b47b1733e1a466.jpeg

IMG_20240902_1130588de103c7fbe4430e.jpeg

IMG_20240902_113043ed2c497961eaeaf3.jpeg
 
Хм, Ники, преди години тоя червен 6 цил. Понтон съм го виждал да го кара Колйо, ама дали е още в семейството му, надали.
 
Тематично няколко германки, снимани тия седмици основно по София.
На Пулмана Ландолет снимката е отпреди 1-2 години, но утре и събота ще е изложен, заедно с две Чайки / ГАЗ-13 и 14/, и един ЗиЛ, в двора на Историческия Музей в Бояна.

NEMSKA-AUDICoupe-B4-KUPE16V--SFf1bea165b97a56cd.jpeg


NEMSKA-AUDI-KUPE-SF5672200f350bb94d.jpeg


NEMSKA-BENT-600b5e8e4bad7a7f4e6.jpeg


NEMSKA-E30e4ae7b6104a9d747.jpeg


NEMSKA-KEFER-KABRIObeb26fefb373c8f6.jpeg