Ретро Колите в България - Снимки

София
 

Attachments

  • IMG_8045.jpeg
    IMG_8045.jpeg
    2.3 MB · Показвания: 19
  • IMG_8046.jpeg
    IMG_8046.jpeg
    3.1 MB · Показвания: 17
  • IMG_8047.jpeg
    IMG_8047.jpeg
    3.4 MB · Показвания: 18
В София, една новодошла британка и една класика
 

Attachments

  • IMG_8100.jpeg
    IMG_8100.jpeg
    2.3 MB · Показвания: 21
  • IMG_8099.jpeg
    IMG_8099.jpeg
    2.3 MB · Показвания: 19
  • IMG_8097.jpeg
    IMG_8097.jpeg
    1.9 MB · Показвания: 21
  • IMG_8092.jpeg
    IMG_8092.jpeg
    3.3 MB · Показвания: 22
  • IMG_8091.jpeg
    IMG_8091.jpeg
    2.7 MB · Показвания: 20
  • IMG_8089.jpeg
    IMG_8089.jpeg
    909.2 KB · Показвания: 21
  • IMG_8088.jpeg
    IMG_8088.jpeg
    5.4 MB · Показвания: 22
Саше, готини находки, вкл. и Ладата 21061 горе.
Тоя и боза цвят на Вазовете много го харесвам, поне в България дебютира на Ладите тук внесените, след 1980 год, като взеха да правят 2105, а и относително бързо да я внасят и у нас.
Може и са го слагали и по-рано от ВАЗ, ама чак след 1980 взех на Лади да го виждам.

Чочонето в иначе този скучен цвят /и с присадени хром накрайници отзад на гърнето/, е с джанти от Лимитед версията на Е500 /слагани и на 2.5-16 Ево2/.
А тоя Джаг Марк 10 или 420 Гранд, гледам си го снимал в автокъщата на нашия приятел Иван, сина на колегата и екс-председател на БАК, Владо.
Ако ще е за продаване, говорихте ли колко ще му иска Иван...

И от мен нещо английско, този Астон от 1-та серия Ве-8 Воланте /наречен Оскар Индия на Астон-феновете жаргон/, се продава от доста време /200 и нещо бона в Евро му искаха през юни/ във Варненската къща за екзотични коли.
Там и го пребоядисаха, и му смениха разни уплътнения и гарнитури по 4-валовия осмак.
Жалко, че това кабрио е автомат версия /ЗетФ ръчната 5-скоростна кутия при Ве-8 Купе и Воланте е отн. рядки, като под 40% от производството от 1970 до 1990 са с тях снабдени/, но пък е с ляв волан.
 

Attachments

  • англ-Астон воланте-Варна-мотор.jpg
    англ-Астон воланте-Варна-мотор.jpg
    82.5 KB · Показвания: 19
  • англ-Астон воланте-Варна-фр.jpg
    англ-Астон воланте-Варна-фр.jpg
    117.9 KB · Показвания: 19
Last edited:
  • Like
Reactions: dido1903
Здравей Люска :)
Точно там е джака, но е собственост на Ванката или баща му. За сега само преживява там, докато реши собственика къде ще го реставрира и кой :)
Поздрави
 
Аа, познах плаца, мерси за инфото.
На прима виста не изглежда зле отвън, ама Марк 10 е доста комплициран на механика /първия Джаг с независимо окачване отзад/, а и бая гние на множество скрити места.
Тия Гранд Джагове макар да вдигнаха отн. цени в посл. години, след като десетилетия стагнираха, все още са доста по-неценни от по-малките им връстници Марк 2, при сходни кондиции.
 
Серията XS е спортният дух преди GTI и колата между другото се продава. Снимах я мисля през април месец и минавайки наскоро още е там.

с. Ценово (Бяла, Русенско)

20250402_104512.jpg20250402_104543.jpg20250402_104457.jpg
 
  • Like
Reactions: Logrus
В София. Съжалявам, че я видях по тъмно, защото изглеждаше добре. Ще я доснимам, ако я видя друг път.
Всъщност, не знам дали не е за янгтаймерите...IMG_20251030_183302605.jpg
 
  • Like
Reactions: fokke
В София. Съжалявам, че я видях по тъмно, защото изглеждаше добре. Ще я доснимам, ако я видя друг път.
Всъщност, не знам дали не е за янгтаймерите...View attachment 27570
Да, оказва с, че собственика живее или има вземане-даване с квартала, в който живея ( НДК ) Видях го една вечер и мисля, че му бях метнал една,две снимки ама не съм сигурен дали ги качих. Но днеска пак го засякох около нас. :)
 

Attachments

  • IMG_8792.jpeg
    IMG_8792.jpeg
    4.5 MB · Показвания: 24
  • IMG_8793.jpeg
    IMG_8793.jpeg
    2.8 MB · Показвания: 23
  • IMG_8794.jpeg
    IMG_8794.jpeg
    4.4 MB · Показвания: 23
  • IMG_8795.jpeg
    IMG_8795.jpeg
    3.1 MB · Показвания: 23
  • Like
Reactions: fokke and dido1903
Готино е това зеленото Ауди 80 В2, и аз го мяркам по Л. Каравелов паркирало.

Ето и наколко авторски снимки от мен.
300 ЗХ нон-турбо таргата от 1-я лифт на 1-ва Ген 300, е на мой добър познат търговец на Горубляне, Фери, който си го кара редовно.
При Фери, за който се интересува, има доста интересни спортни янг и нютаймери за продаване, вкл. и такива за реставрация, който ще са на по-изгодни цени.
Даже покрай този 300 ЗХ неговия, свързах го с колегата Дидо от Зет-Поинт, през миналата година за разни части, като скорости, дето му трябваха за един друг негов 300 ЗХ, който е къса база,
Всъщност тия седмици и месеци Фери караше по-редовно е една оригинална червен Целика ГТ-4, дето я докара от СН пролетта.

Това забележително запазено Камри, комплект с зелени ел. скъкла, плюш салон, че и ел. люк, както и фастбек Ижовката 1500, чакаха на КАТ-София преди наколко дни за пререгистрация.
 

Attachments

  • ориз-Камри-9.jpg
    ориз-Камри-9.jpg
    184 KB · Показвания: 18
  • соц-Иж1500-0.jpg
    соц-Иж1500-0.jpg
    173.1 KB · Показвания: 19
  • соц-Иж1500-1.jpg
    соц-Иж1500-1.jpg
    177 KB · Показвания: 16
  • соц-Иж1500-2.jpg
    соц-Иж1500-2.jpg
    143.5 KB · Показвания: 21
  • соц-Иж1500-3.jpg
    соц-Иж1500-3.jpg
    239.1 KB · Показвания: 24
  • соц-Иж1500-4.jpg
    соц-Иж1500-4.jpg
    315.9 KB · Показвания: 21
  • соц-Иж1500-5.jpg
    соц-Иж1500-5.jpg
    266.7 KB · Показвания: 20
  • соц-Иж1500-6.jpg
    соц-Иж1500-6.jpg
    264.4 KB · Показвания: 20
  • соц-Иж1500-7.jpg
    соц-Иж1500-7.jpg
    266 KB · Показвания: 22
  • соц-Иж1500-8.jpg
    соц-Иж1500-8.jpg
    289.6 KB · Показвания: 20
  • соц-Иж1500-9.jpg
    соц-Иж1500-9.jpg
    242.7 KB · Показвания: 19
  • ориз-Камри-8.jpg
    ориз-Камри-8.jpg
    196.5 KB · Показвания: 18
  • ориз-Камри-7.jpg
    ориз-Камри-7.jpg
    169.8 KB · Показвания: 18
  • ориз-Камри-6.jpg
    ориз-Камри-6.jpg
    181.7 KB · Показвания: 20
  • ориз-300зетХ-Горубляне-1.jpg
    ориз-300зетХ-Горубляне-1.jpg
    196 KB · Показвания: 19
  • ориз-300зетХ-Горубляне-2.jpg
    ориз-300зетХ-Горубляне-2.jpg
    194.4 KB · Показвания: 18
  • ориз-300зетХ-Горубляне-3.jpg
    ориз-300зетХ-Горубляне-3.jpg
    204.4 KB · Показвания: 18
  • ориз-300зетХ-Горубляне-4.jpg
    ориз-300зетХ-Горубляне-4.jpg
    203.7 KB · Показвания: 16
  • ориз-300зетХ-Горубляне-5.jpg
    ориз-300зетХ-Горубляне-5.jpg
    216.5 KB · Показвания: 15
  • ориз-300зетХ-Горубляне-6.jpg
    ориз-300зетХ-Горубляне-6.jpg
    163.2 KB · Показвания: 15
  • ориз-Камри-1.jpg
    ориз-Камри-1.jpg
    203.6 KB · Показвания: 15
  • ориз-Камри-2.jpg
    ориз-Камри-2.jpg
    236 KB · Показвания: 15
  • ориз-Камри-3.jpg
    ориз-Камри-3.jpg
    198 KB · Показвания: 17
  • ориз-Камри-4.jpg
    ориз-Камри-4.jpg
    229.7 KB · Показвания: 14
  • ориз-Камри-5.jpg
    ориз-Камри-5.jpg
    201.3 KB · Показвания: 17
Last edited:
А тук малко стари снимки от пролетта.
Фиата Кампанйола от 1-ва Ген, стар внос от Италия, го довлачи в София от някакво село стоял години наред, мой познат, и сега го стяга. По скорошно инфо, още се бори да обезвъздушава и прави предните барабанни спирачки.
Бенца Сом амер. версия мина преди няколко месеца горе на кръста на Лозенец, а синия Трабант комби паркира по-редовно точно до Кортовете вътре в комплекса на стадион Раковски.
 

Attachments

  • соц-Траби-Комби-2.jpg
    соц-Траби-Комби-2.jpg
    254.3 KB · Показвания: 21
  • соц-Траби-Комби-1.jpg
    соц-Траби-Комби-1.jpg
    232.6 KB · Показвания: 20
  • немска-Сом-в116-зелен-Лозенец.jpg
    немска-Сом-в116-зелен-Лозенец.jpg
    108.4 KB · Показвания: 23
  • итал-Кампа-2.jpg
    итал-Кампа-2.jpg
    104.6 KB · Показвания: 23
  • итал-Кампа-1.jpg
    итал-Кампа-1.jpg
    166.2 KB · Показвания: 22
Фери е супер приятен човек за комуникация . Доста неща взе от мен , но за съжаление нещо не се разбраха с човека , който щеше да ги монтира. Трябва да го чуя тези дни.
 
Да, и аз може да му звънна тия дни да видим какво прави, и и напредва ли с конверсията на късата база 300 /дето я взе и нея от СН/, от автомат към ръчни. Е

А ето и още няколко авторски снимки от мен, от днес сутринта.
Минито и Лебарона са паркирани в жк. Красна Поляна, близо до Стадион Септември.
И двете са предполагаемо на един собственик, и ги пъхам тук, а не в темата със скрапа /ако някой модератор реши, че е по-удачно, да отцепи двете снимки с Минито, и там да ги сложи/, въпреки че видимо не се карат /поне не редовно Лебарона, а Минито от години сигурно/ и са хвърлени на тая предблокова ливада, понеже Лебарона има стикери за валидни Техн. преглед и ГО, а и Минито, което е базова 80-ска версия Мини 1000, изглежда комплектно /вкл. и с редките 10 цола лети джанти/, с изключение на липсващите фарове и предна броня, които сигурно собственика ги има.

Лебарона кабриолет от двете е доста по интересната версия.
От ранните модели е на 2-ра Ген Лелан с предно предаване, което е още без еърбег, и с правото класическо американско табло и псевдодървения фурнир, и макар да е с автомат скорости, и да няма ТурбоФИ надписи на калниците, склонен съм да мисля, че е турбо версия на 2.2 литра 4 цил ОНС с мотора, понеже е със салон естествена кожа, а не с винил, плюс че че и седалките са дълбоките анатомични като на бившата ми Дайтона Шелби, а и е с цифровото табло, а не с обикновените уреди със стрелки.
Като период на конструкция, това табло издава Лебарона да е правен между 1987 и 1990 моделни години.
Могло е разбира се, този Лебарон да е версия с базовия 100 коня с атмосферен 4 цил мотор, на който да са поръчани тия скъпи за модела екстри, понеже пък видимо колата е със задни барабанни спирачки, коато е характерно само за атмосферните 2.2 литра мотори, с мижавата 100 коня мощност.
Поне моите бивши Лебарон Турбо и Дайтона Шелби бяха със задни дискови спирачки, та видимите тук барабани са елемент, който да подсаже тук наличие на 4 цил. мотор.
 

Attachments

  • Класик-Лебарон,Мини-8.jpg
    Класик-Лебарон,Мини-8.jpg
    254 KB · Показвания: 18
  • Класик-Лебарон,Мини-7.jpg
    Класик-Лебарон,Мини-7.jpg
    215.1 KB · Показвания: 18
  • Класик-Лебарон,Мини-6.jpg
    Класик-Лебарон,Мини-6.jpg
    119.8 KB · Показвания: 17
  • Класик-Лебарон,Мини-5.jpg
    Класик-Лебарон,Мини-5.jpg
    108 KB · Показвания: 18
  • Класик-Лебарон,Мини-4.jpg
    Класик-Лебарон,Мини-4.jpg
    404.8 KB · Показвания: 17
  • Класик-Лебарон,Мини-3.jpg
    Класик-Лебарон,Мини-3.jpg
    255.2 KB · Показвания: 16
  • Класик-Лебарон,Мини-2.jpg
    Класик-Лебарон,Мини-2.jpg
    315.5 KB · Показвания: 16
  • Класик-Лебарон,Мини-1.jpg
    Класик-Лебарон,Мини-1.jpg
    258.4 KB · Показвания: 17
Last edited:
Базов мотор, но готина късен лифт Е12 петичка.

Ако ще сме на тема постове с германски олтаймери, ето и от мен няколко, основно кабриолети.
Електрик зеления металик късен лифт Голф 1-ца някъде изчезна в БГ, а преди доста години такива от с дебелите брони пост-1988 год лифта, цели три бройки 1-ци кабрио, вкл. и тази електриковата, беше внесъл един зъботехник арменец, живеещ до Столична община.

Там му седяха на ул. Московска за огледи баш пред входа на Общината, и трите наредени една след друга, в диапазона 2004-2006 години. Тази електриковата, една бяла, и една тъмносин металик, бяха изложените за продажби бройки. Цените им за тогава бяха отн скъпи, но пък състоянието им доста добро, бяха май и трите внос от СН.
Пък и на фона на сегашните цени на кубави късни 1-ци кабрио, направо си бяха тогава подарък тия СН-бройки.
Тъмносинята бе много подобна версия на цвят и екстри на моята 1-ца, но не бе с ГТИ мотор, а с базов 1.6 карбураторен. Тази електриковата тук на снимката също не е с ГТИ К-Жетроника, а мисля е с 1.8 литра инжекцията Диджифант, скопена с катализатор, и с 95-98 коня мощност.

Новогодишната снимка с елхата отгоре на хром бронята 1-ца, и Фолцовете отзад, пък е от ФВклуб.БГ.
 

Attachments

  • немска-Golf1cabr-electric zveta-2020.jpg
    немска-Golf1cabr-electric zveta-2020.jpg
    101.5 KB · Показвания: 24
  • немска-Голф1-4вр-сняг.jpg
    немска-Голф1-4вр-сняг.jpg
    115.2 KB · Показвания: 22
  • немска-е30 кабрио.jpg
    немска-е30 кабрио.jpg
    143.6 KB · Показвания: 20
  • немска-Е200-кабрио-сив-Мол-1.jpg
    немска-Е200-кабрио-сив-Мол-1.jpg
    148.4 KB · Показвания: 17
  • немска-Е200-кабрио-сив-Мол-2.jpg
    немска-Е200-кабрио-сив-Мол-2.jpg
    164.5 KB · Показвания: 22
Last edited:
  • Like
Reactions: dan4oteto